עדי אלבחר / מים במדבר

המינוח זמרת-יוצרת קצת קטן על עדי אלבחר. כן, היא זמרת והיא יוצרת אבל היא אחד שלם גדול מסך חלקיה, גם פייטנית, משוררת ואשת רוח.

אלבום הבכורה שלה, מים במדבר, בהפקתו המוזיקלית של פטריק סבג, הוא אסופת שירים פרי עטה בשירה שורשית מלאת נשמה עם השפעות אנדלוסיות אותן ספגה בבית הוריה.
מתוך האלבום בלט הסינגל אנא מעאק (במרוקאית: אני איתך), פנינה מוזיקלית נדירה המשלבת מרוקאית ועברית בטקסט מרגש על הקשר הבין דורי בין אמא לסבתא לבת. השיר כיכב בפלייליסטים השונים (גלגלצ, כאן ג' ועוד) ועורר לא מעט תשומת לב לקראת האלבום שבדרך.

בהקלטת האלבום לקחו חלק כמה כשרונות גדולים בנגינה וקולות, ביניהם: ארז לב ארי, אביב בכר, הדס קליינמן וגיטריסט הפלמנקו אייל הלר.

עדי אלבחר, בוגרת בי"ס רימון, שרה במספר שפות וסוללת את דרכה המוזיקלית בעשור האחרון. היא הופיעה ברחבי הארץ וצברה קהל נאמן שהולך אחריה ומפיץ את הבשורה מפה לאוזן. בין היתר הופיעה כסולנית התזמורת האנדלוסית אלמוגרביה, העלתה מופע פיוטים, שיתפה פעולה עם אמניות ונשות רוח' ביניהן: אתי אנקרי, דין דין אביב, נועה ירון, המשוררת חלי ראובן והעלתה מופע משיריה המקוריים, בו היא מעבירה את הקהל חוויה עוצמתית של התרוממות רוח וקירבה.