יותם פור / אני בא חדש

אני בא חדש, הוא מסוג השירים שגורמים לכל מי שמאזין לו לצלול עמוק אל תוך השיר. כל האזנה חושפת עוד רובד של הלחן וההפקה המוזיקלית העשירה של השיר ואת הכל עוטף הקול הייחודי של יותם פור.

המוזיקה של יותם היא קרוס מדהים בין עולמות וסגנונות מוזיקליים. אפשר למצוא בה מגוון משוגע של סגנונות והשפעות: מוזיקה טורקית, ערבית לצד רוק, פלמנקו, פולק ומוזיקה ישראלית. היצירה שלו משלבת את השורשים המוזיקליים שרכש בילדותו בתוספת הרצון הבלתי פוסק שלו לרכוש עוד ידע ועוד כלים מוזיקליים.

הוא החל את המסע שלו בתיכון, כשהחליט להגיע מדי בוקר מדרום העיר אל תיכון תל אביב, שם נחשף למוזיקה ולתרבות חדשה ורכש ידע וכלים חדשים. בתהליך היצירה של האלבום החדש, הרגיש יותם שלפני שהוא מתחיל לעבוד על האלבום החדש הוא צריך לגלות כיוונים חדשים, לדייק את עצמו ולמצוא את הסאונד שלו. את השנה וחצי האחרונה הוא הקדיש לחקר ולמידה של מוזיקת הפלמנקו, מה שהוביל אותו ואת המוזיקה למחוזות רחוקים, להשראה חדשה ולאלבום חדש בשם הגעתי הביתה".

את האלבום הפיק רון בקאל (בר צברי, בניה ברבי, טיפקס ונוי פדלון, עמיר בניון…) וחלק גדול משירי האלבום הוקלטו בטורקיה, יחד עם אורקסטרה מקומית וכלים חיים.

יותם פור: "השיר מדבר על הרצון להאמין שמשהו טוב תמיד בדרך אלינו בצורה כזאת או אחרת, אבל נדרשת עבודה פנימית כל יום מחדש".