רונה קינן & תומר כץ (feat. D Fine Us) / פטיש מסמר

blank

רונה קינן ותומר כץ מציגים שיתוף פעולה ראשון, בשיר שכתבו, הלחינו, הפיקו וביצעו יחד. החיבור ביניהם נרקם בקיץ 2020, בעקבות שיר של תומר שרונה אהבה במיוחד מתוך הפרוייקט המוערך שלו, D Fine Us. לאחר התכתבות קצרה, הם קבעו להיפגש, מבלי לדעת עדיין מה יעשו יחד.

״בפגישה הראשונה דיברנו שעתיים על מוזיקה ובשעה השלישית כבר ישבנו עם גיטרה והתחלנו לכתוב יחד שיר״, מספרת רונה.

פטיש מסמר הוא פרי אהבה משותפת של השניים לבלוז ולביטים. הוא ניזון מהעבר וממוקם בהווה, הוא גם תל-אביב שהפכה לעיר רפאים בסגרים וגם מצעד שמח בניו אורלינס, חלקו תופים מתוכנתים וחלקו כלי נשיפה מקפיצים, גיטרת סלייד ומפוחית, יש בו רפרנסים לשירי אסירים מדרום ארה״ב של המאה הקודמת, לצד שירי מהפכה שתורגמו מרוסית לעברית, פזמוני חג ואפילו שירה עברית מודרנית.

תומר: ״המפגש עם רונה היה לחלוטין בליינד דייט. באתי בלי חזון מסוים והנחתי שנעבוד על חומר באנגלית. איכשהו בסוף מצאנו את עצמנו עם דואט בעברית.״

במהלך העבודה, תומר ורונה החליפו תדיר כיסאות ותפקידים, היא על הספה, הוא על המחשב, הוא על המיקרופון, היא בעמדת ההקלטה, מלטשים ומשייפים את השיר, עד שכל מסמר הונח במקומו.

תומר כץ נכנס בסערה לתעשייה והפך לאחד השמות החמים. הכישרון הצעיר עומד מאחורי D Fine Us שמערבל את השורשים הישנים והמאובקים של הבלוז עם הפקת אולפן עדכנית של המאה ה 22, ומארח בו מוזיקאים רחוקים וקרובים, ביניהם גם נגה ארז. בשנה האחרונה הוא כיכב בפלייליסטים עם D Fine Us ועם שירי הפסקול המצוין שיצר לסדרה "המפקדת" יחד עם אקו.

השנתיים האחרונות היו פוריות במיוחד עבור רונה קינן, אחת המוזיקאיות המוערכות והאהובות בארץ, שממשיכה לסקרן ולהפתיע ביצירתה העשירה והמגוונת. במהלכן היא שחררה את זמן התפוז עטור השבחים, את Light Sleeper, אלבומה הראשון באנגלית ואת שיר על משהו נפלא – אלבום רמיקסים מרובה משתתפים לזמן התפוז, בו משתתף בין השאר גם תומר כץ. בימים אלה היא עובדת על אלבום חדש.