שיר לוי | ירדנה ארזי / לאט לאט

blank

שיר חדש לירדנה ארזי ושיר לוי, סינגל ראשון מתוך האלבום ה-25 של ארזי.

שיתוף פעולה חדש ומרגש בין ירדנה ארזי מהזמרות האהובות והמצליחות בישראל בכל הזמנים לבין שיר לוי מההבטחות הגדולות של הדור הצעיר במוזיקה הישראלית.

השיר לאט לאט נכתב על ידי תלמיד ומורה. אבי אמינוב היה לפני עשר שנים תלמיד בבית הספר התיכון "ברנקו וייס". את השיר כתב בעקבות תאונת דרכים קשה שעבר, יחד עם המורה שלו מאותה תקופה, המוזיקאי יוני יעיש (שעבד בשנים האחרונות עם עומר אדם, אייל גולן, ישי לוי ואחרים). עוד מי שסייע בהקלטת הסקיצה לשיר, הוא שר התרבות חילי טרופר, שהיה מנהל בית הספר באותה תקופה.

ירדנה ארזי ציינה השנה את יום הולדתה ה-70 בין היתר במופע חגיגי בהיכל התרבות, בצילומי סרט תיעודי חדש וגם כמובן בחנוכת רחוב ירדנה ארזי בחיפה. כעת, כחלק מהשנה החגיגית, היא מוציאה אלבום חדש, 25 במספר, שמוקדש כולו לשיתופי פעולה מוזיקליים עם מיטב האמנים בישראל.

זהו הסינגל הראשון מתוך האלבום ושיתוף פעולה ראשון בינה לבין שיר לוי שבמקביל להופעותיו, עובד בימים אלה על אלבומו השישי כשמאחוריו אלבומים שייצרו להיטים שמיצבו אותו כאחד הזמרים הבולטים והמבטיחים במוזיקה הישראלית.

ירדנה ארזי: "אני מאוד אוהבת שיתופי פעולה מוזיקליים וכששמעתי את השיר ואת הביצוע העוצמתי של שיר לוי, שהוא זמר נפלא בעיני, הרגשתי מיד שיש פה חיבור מעניין, מאתגר ומאוד טבעי. זו הייתה אהבה משמיעה ראשונה".

שיר לוי: "העובדה שהשיר עצמו נכתב כשיתוף פעולה בין יוצר צעיר לבין מנטור מקצועי שלו, הביאה אותנו למחשבה על ביצוע שמחבר בין דורות, שחוצה גילאים וזמנים. שיתוף פעולה של אמן ותיק ואומן צעיר. מיד חשבנו על ירדנה ארזי שהיא בעיני סמל לישראליות וזמרת שמרגשת אותי ואת הקהל בכל ביצוע מחדש. אני מעריך ואוהב אותה ולכבוד הוא לי לשיר איתה".