שריי גבעתי / לראות כוכבים

לראות כוכבים הוא סינגל ראשון בעברית שכתבה שריי גבעתי. השיר נכתב במהלך הסגר הראשון בהשראת השיחות של שריי עם ילדיה. בזמן הטיולים איתם בשדות, 500 מטר מהבית ומתוך הקושי שבאינטנסיביות והבידוד מהעולם. השיר מדבר על ההתגברות דרך הערכה מחדש של הביחד ושל אוצרות הטבע שפרוסים לפנינו ועל הרגעים המרגשים והחדשים שאולי לא היו מתגלים אלמלא תקופת הקורונה.

את התסריט לקליפ כתבה שריי עוד בזמן כתיבת המילים. "הוא מייצג תמונה רחבה יותר של בדידות והתמודדות בהמלך הקורונה. ילדה מסוגרת בחדר כשהוריה עוברים טלטלה גם הם. הטלפון שבמקום לקשר אותה אל העולם רק מעמיק את תחושת הניתוק והריקנות. הדמיון שלה בעצם הופך לכלי היחיד שיכול להציל אותה בין ארבעה קירות והוא נושא אותה מעלה", במילותיה של שריי.

את האנימציה המופלאה יצרה ברגישות נהדרת לתסריט, הסטודנטית אלנה קרנוס.

את קריירת המוסיקה של שריי היא החלה בלוס אנגלס שם כתבה שירים לסרטים ‪Sims3, The Beauty and the Beat- CW, The Haunting in Connectcut, Louder Then Words וסדרות (דויד דוקובני’‬).

את האיפי הראשון שלה כתבה והפיקה בארץ עם גיא ויהל The Monkeys are here שלאחריו הוזמנה ביחד עם הנגן עמית שגיא לסיבוב הופעות בארצות הברית ובפסטיבלים כמו SXSW ועוד, שהובילו אותה לכתיבת האיפי השני ESH שיצא בלונדון תחת MAGNA Entertainment וקיבל ביקורות מעולות בעיקר ביחס לטקסט המיוחד שלה.

בימים אלו ממשיכה שריי בהפקת שירים נוספים בעברית שכתבה בתקופת הסגר בשיתופי פעולה עם איתן דרמון, אבי אוחיון ועוד.

 

(Yuval Maayan Remix | רמיקס יובל מעיין) שריי גבעתי – לראות כוכבים