שלומי שבן / בית פתוח חלק א'

הרבה דובר ונכתב על פרקי הזמן הארוכים בין אלבומיו של שלומי שבן. אבל זמן הוא ענין יחסי, תמה תקופת ההמתנה, והנה האלבום יוצא לאור.
נחשפו ממנו כבר שלושה שירים, אשר נאמר בעדינות ,עוררו עניין רב: מאני טיים, אחריו הגיע כנען (12 מרגלים) והשיר (סרט קצר) האחרון שנחשף המאהב של אשתך.

את יציאת האלבום מלווה שיר חדש – נורי וקליפ בבימוי רועי מורד.

האלבום בית פתוח, כשמו כן הוא – כולל שיתופי פעולה עם זמרים ויוצרים שונים. הפקה מוסיקלית של אסף תלמודי ותמיר מוסקט, בשיתוף עם מספר מפיקים אורחים.

זהו חלק א' של האלבום, חלק ב' ייצא בחודשים הקרובים.

שלומי שבן: "לפני כשלוש שנים, אחרי תקופה אינטנסיבית של הופעות, החלטתי לקחת הפסקה של שלושה חודשים, ולהתרכז בכתיבת שירים. הרגשתי שהם חונקים אותי, וחייבים לצאת לי מהגוף, ובעיקר הייתי מותש מלהופיע עם אותם השירים שוב ושוב. התחלתי את התהליך ובדיוק כשחשבתי שאפשר להתחיל לחזור לשגרת הופעות, הופיעה קורונה, והכל דמם. שמחתי. עוד זמן לכתוב.

זאת הייתה תקופה יצירתית במיוחד, לפעמים אופורית, אבל בלי ששמתי לב, כל אספקט אחר בחיים שלי התחיל להסתבך ולהתאפלל.
הנסיבות היו מגוונות, ולא מאוד מיוחדות, אבל התוצאה הייתה שלפתע הרגשתי שאני מסתובב בעולם עם גרזן בתוך הלב. איבדתי את היכולת להבחין בין עיקר לטפל, והתקשיתי לעשות את מה שפעם בא לי בטבעיות – לשמוח בחלקי. או לשמוח בכלל. הפכתי קנאי יותר, רדוף יותר, ולא הכרתי את עצמי. ניסיתי לחייך, לדבר, להיות אבא ובן זוג הכי טוב שיכולתי, אבל לא הצטיינתי בזה במיוחד. החלטתי להיגמל מהרגלים רעים, הצלחתי לרגע, ונכשלתי שוב. חזרתי להופיע, אבל זה היה כמו רולטה רוסית – ערב אחד הרגשתי שאני חוזר לעצמי, ובערב אחר הרגשתי כמו ליצן מהזן הנחות ביותר, ולא הייתה לי שום דרך לדעת למה כך, ולמה אחרת.

בתוך כל הסבך הזה, נכתבו והוקלטו השירים של בית פתוח.

לשמחתי, הכותרת נפתחה וספחה אליה כל מיני סיפורים ומשמעויות – בית פתוח לסגנונות מוזיקליים שלא התנסיתי בהם, מפיקים ואורחים מוזיקליים, השראות חדשות, מינימום מגננות ומקסימום כנות.

יש לי הכבוד לשיר באלבום הזה עם כמה אמנים ואומניות יוצאי דופן: שולי רנד, רביד פלוטניק, מרי מסיקה, נטע אלקיים. כל אחד מהם מילא אותי בהשראה ולימד אותי שיעור חשוב בנדיבות. כל אמן תמיד משוכנע שיצירתו האחרונה, היא הטובה והמשמעותית ביותר, והוא בדרך כלל טועה.

אין לי מושג אם זה האלבום הכי טוב שלי. יכול להיות שהוא הכי רע. בדבר אחד אני בטוח – הוא הכי טעון שלי.

האלבום ייצא בשני חלקים. זה החלק הראשון שלו. אני מאוהב בו ומתעב אותו, ובעיקר מאוד שמח להוציא אותו, ואולי גם את עצמי, לאור."