שי להב / החמישי

blank

בתקופה בה עבד שי להב על אלבום הסולו החדש והחמישי במספר, "החמישי", אותו יצר יחד עם שותפו הוותיק לדרך המוזיקלית, גלעד פסטרנק, נפטרה אמו ממחלה קשה. בהאזנה ראשונה לאלבום, המונה עשרה שירים, אפשר לחשוב שהוא נכתב בחלקו על פרידתו מאמו, שכן להב מבצע באמוציות טקסטים מלנכוליים וחשופים מאי פעם, עם לחנים ועיבודים קודרים. אלא שבפועל השירים נכתבו לפני שבכלל ידע על דבר מחלתה.

"באפריל 2020 אמרתי לגלעד (פסטרנק) שאני רוצה להקליט שיר בודד לרדיו", מספר להב. "אבל הוא התעקש שזה צריך להיות אלבום. אני התעקשתי שאני רוצה שיר, ולכן יצרתי את שיר אחד, אבל קרה שתוך כדי העבודה עליו, יצרנו עוד שירים ונשאבתי אחריו לעבודה על האלבום".

עם פטירתה של אמו שב להב להתבונן בטקסטים שיצר ומצא בהם משמעויות נוספות. "אחרי חודשיים חזרתי לאלבום והרגשתי ששירים כמו געגועים ללב פועם, שלא נכתבו על אמא שלי, הם בעצם בדיוק על אמא שלי. זה היה רגע מוזר ומרגש", הוא מתאר.

"לא תכננתי להקליט אלבום, אלא גלעד הפציר בי. זה מעין אלבום קונספט מבחינת הסאונד שלו. בדרך כלל אני אדם מאוד אקלקטי, וכאן גלעד, שהפיק את האלבום מוזיקלית, שמר אותו בקו מאוד ברור של קאנטרי־רוק. זה אלבום שיש בו מעט מאוד קלידים והוא מאוד מדוד, וזה משהו שפחות אופייני לי. זה יצא אלבום פרידה מאמא שלי ומוקדש לה, וגם אלבום על מערכת היחסים שלי עם אשתי".