ענבל סמדר / קודם יבואו

ענבל היא זמרת יוצרת, כותבת שירים ומלחינה. אמא לאיה, שירה ויהלי, נשואה למוזיקאי ואיש הרדיו דידי שחר. בעבר שיתפה פעולה עם ריטה והלחינה את אני גרה מול המים, הופיעה עם תזמורת המהפכה, בתיאטראות ברחבי הארץ, עם מקהלת העפרוני ועוד. האלבום ומופע הילדים שיצרה אם פתאום אפגוש אריה זוכה להצלחה יוצאת דופן עם למעלה מ-250 הופעות ואחת שהגיעה עד סין.

את האלבום והמופע אין עוד פעם בהפקת עמוס בן דוד היא יצרה במהלך ההתמודדות עם הסרטן, שכללה אוסף רגעים מצחיקים, לא מעט קושי והרבה הרבה אהבה.

המופע של ענבל מקבל שבחים רבים, הן ממי שחלה בסרטן, והן ממי שפשוט מתרגש ומקבל השראה לחייו ורצון לשמוח, לצחוק ולהנות, לראות את היש.

קצת רקע:

כשענבל סמדר היתה קטנה, היא חשבה שלחיים יש סדר קבוע: בית ספר, חוגים, מקהלה, צבא, אוניברסיטה, חתונה, ילדים… את העשייה היצירתית שלה היא יצקה אל תוך המבנה הזה, וככה נעה בקצב שלה, אבל אז הגיע ה"אוצר", הסרטן.

"הבנתי שלא הכל קורה כמו שאתה מצפה. שיש סיכוי שלפני האמצע יגיע לנו סוף, וזה הכה כל כך חזק כשהגיעה המחלה עם השם המפחיד. אז את מבינה שאת צריכה להתמודד עם דברים שקורים לא כמו שתכננת או ציפית. להחזיק חזק ולנצל כל רגע עם האנשים החשובים לך בחיים".

ההבנה הזו מלווה כל שורה בקודם יבואו, סינגל שני מתוך הפרויקט אין עוד פעם יצא כאלבום ועלה כמופע. בתוך גבולות השיר שמפליג על לחן נעים-מנחם, הרעם מכה לפני הברק, הכאב מגיע לפני האגרוף, הרטיבות קודמת לגשם ה"מאוחר מדי" מגיע הרבה לפני ה"מאוחר" אז תבוא עכשיו".

הסינגל יוצא במסגרת חודש אוקטובר להעלאת מודעות לסרטן השד ובתקווה להציל אנשים בזכות גילוי מוקדם.