ענבל סמדר / אין עוד פעם

"כבר סיפרתי לכם שהקורונה זה בגללי?

אני פשוט לא רציתי שאף אחד ידע על האוצר שלי. חוץ מסופרמן, הילדים ואולי כמה חברות ממש טובות", מספרת ענבל סמדר במופע שלה – אין עוד פעם, שהוא רחוק מלהיות יריית הפתיחה המוזיקלית שלה.

מדובר בזמרת יוצרת, כותבת שירים ומלחינה. היא שיתפה פעולה עם ריטה והלחינה עבורה את השיר אני גרה מול המים, מופיעה עם תזמורת המהפכה, יצרה מופעים עבור תיאטרון חיפה ותיאטרון הקרון, חברה בהרכב "מוזיקה אורגנית" המופיע מול ילדים, והאלבום ומופע הילדים שיצרה אם פתאום אפגוש אריה זוכה להצלחה יוצאת דופן: למעלה מ-250 הופעות, כולל אחת בסין!

ואז הגיע "האוצר" – סרטן השד. עם קבלת הבשורה ענבל הסתגרה בבית וכתבה שירים, מילים, מנגינות ויומן. הבעל – המוזיקאי והיוצר דידי שחר הפך להיות סופרמן וגיבורה נוספת של הסיפור היתה כאמור הקורונה, שחסכה הסברים או הסתרות סביב השיער הנושר. בחלוף הזמן, השירים האלו נרקמו למופע אין עוד פעם, אירוע מצחיק, מטלטל, מרגש ובעיקר אנושי העוסק בהתמודדות עם המחלה, בבימוייה של דניאלה מיכאלי. (המופע עלה בטרום בכורה בפסטיבל הפסנתר וזכה לתשואות ממאה אחוז הנוכחים).

שיר הנושא של האלבום אין עוד פעם (שהפיק עמוס בן דוד וליווה אמנותית גדי גידור) מדבר על המלחמה היומיומית של להיות ברגע, לקבל את מה שאי אפשר לשנות ולהתחיל לחיות את העכשיו, עם דגש לאנשים ולדברים החשובים באמת. הקליפ מתחיל בהצגה של כל הטוב שענבל בחרה לעצמה: אהבה, חתונה, בית, ילדים, כלבה, ואז – אוצר. לתמונה המשפחתית נוספו רופא (תומש), שתי אחיות (חברות של ענבל) ואודי החצוצרן כי תמיד חשוב לשמור מקום לסולו חצוצרה, כשאפשר. כדי להדגיש עוד יותר את העובדה שיש רק פעם אחת (!!!), הקליפ כולו צולם בוואן שוט, בבימויו המדויק של לירן סגל.