עדר 2 ליפשיץ & יהודה עדר (feat. אלון עדר & הרי ליפשיץ) / ענן

לאחר שיצא שיר הנושא ג'ון בלושי מתוך הפרויקט החדש והמסקרן של עדר 2 ליפשיץ שיכלול שירים שכתבו יהודה עדר והרי ליפשיץ ובו משתתף גם אלון עדר, רואה אור היום שיר נוסף מתוכו – ענן, שכתב, הלחין והפיק יהודה עדר.

ענן הוא הבזק של מחשבה, שמאירה בהרף עולם אינסופי, אל האחר שמישיר אליך מבט. חציו מדובר, חציו מושר כשהגיטרה החשמלית של עדר מרחפת לה בין כל העולמות ומחברת אותם בו זמנית, בוקע הקול הנשי, שאין דומה לה. זאת אור הוברמן, הזמרת האלמונית שמרטיטה את השיר לאורכו ולעומקו.

על הפרויקט המשותף עדר 2 & ליפשיץ:

כל השנים שיהודה עדר (גיטריסט תמוז, נשיא ומייסד בית ספר רימון) עבד עם האמנים הכי גדולים בישראל, הולך איתו איש סתרים – הרי ליפשיץ, שבעצמו יוצר וכותב שירים ומנגינות וגם שותף להקמת בית ספר "רימון" למוסיקה. מדובר על עשרות שנים של חברות אמת ויצירה של שירים וחזון. לתוך המשוואה הזו מגיע הבן של יהודה, האלון עדר בכבודו ובעצמו.

כשאלון נולד יהודה והרי כבר התחילו לכתוב את השירים המקוריים שלהם. אלון כתב שירים מגיל 3. הוא היה מכריח את אבא שלו לנגן אקורדים והוא היה מאלתר מילים ומנגינות. בעיקר על כך ש״החיים קשים״..

אלון גדל על כל השירים שנכתבו על ידי הרי ואביו. בשלב מסוים הוא השתלט על האולפן של יהודה ברחוב נתן ילין מור בתל אביב והתחיל להלחין ולהפיק את האלבום הראשון שלו. הרי הצטרף אליו ונתן כתף אמנותית חשובה באלבום הבכורה שלו.

בינתיים יצאו 2 אלבומים של יהודה ("מר גרוסבארד היקר" ב 2007 ו"עולה ירח" ב -2016) שבהם גם היו שירים שהרי הלחין וכתב. יצירה משותפת.

אלון פרץ והפך להיות בין האמנים המעורכים והאהובים הפועלים כיום במוסיקה הישראלית ובימים אלה מקליט את אלבומו העשירי (!) במספר.

משום מקום ובהחלטה משותפת חברו שלושתם לאלבום משותף. החיים והחיבור של היצירה והמוסיקה עשו את זה.

פרט נוסף, הרי נשוי לשלומית, אחותו של יהודה עדר. הם התחתנו בשנת 1976 בחתונה כפולה בקיבוץ כפר הנשיא. יהודה התחתן עם מיקי קם. ירח הדבש היה נסיעה של 2 הזוגות בואן פולקסוואגן מסחרי מהקיבוץ לראש הנקרה וחזרה לתל אביב להמשך ההופעות.