סולג'יי / לילית

לילית הוא הסינגל השלישי והאישי ביותר של סולג'יי מתוך הפרויקט החדש ספירלות.

השיר, בהפקת ניר דנן, דוד מעיין ויפתח נאור, מגולל סיפור על מערכת יחסים – כאשר נקודת המבט של המספר זזה ומתפתחת לאורכו. סיפור אישי ואינטימי, אשר במקביל שופך אור ומתעסק ברמיזות בדינמיקה בין גברים ונשים, התבגרות מינית ופחד או רתיעה של הפטריארכיה מפני נשים חופשיות.

לאחר שלושה אלבומי סולו ושיתופי פעולה עם שמות מוערכים במוזיקה הישראלית (טונה, רביד פלוטניק, עילי בוטנר, קפה שחור חזק, סאבלימינל, סקאזי ועוד), שלל הופעות על במות גדולות כקטנות ברחבי הארץ ולאחר כמה שנים של התפתחות אישית ומקצועית – סולג'יי (אלון בלום, 37) מגיע באהבה לקהל הישראלי כמו שרק הוא יודע, עם שני פרויקטים חדשים בדרך, הראשון מתוכם הוא ספירלות – אי.פי המונה ארבעה שירים.

הסינגל הראשון תעביר את זה הלאה – שת"פ מזיז ראשים עם רביד פלוטניק ובהפקת ניר דנן, ראה אור בסוף ספטמבר.
הסינגל השני פוליטיקה, שיר עם גרוב אפרו-ביטי שמרומם את הנפש והגוף לצד תהיות על עתיד החברה והתקשורת הבין אישית בינינו.
הסינגל השלישי הוא כאמור לילית.

"הקונספט מאחורי ספירלות הוא למעשה שבירת לופים של הרגלים ודפוסי מחשבה בנושאים שונים בחיי היום-יום שלי והפיכתם לספירלות – צורה או תנועה מתרחבת החוצה ומצטמצמת פנימה." – אומר אלון.

סולג'יי (אלון בלום) הוא אחד מהקולות היחודיים והמקוריים ביותר בנוף המוזיקה הישראלית. זהותו המוזיקלית מגוונת אך מהודקת, באה לידי ביטוי בפיוז'ן של מוזיקת רגאיי, דאנסהול, היפ-הופ ביחד עם שלל הצלילים המרכיבים את הפסקול של כולנו כישראלים.