מירב הלינגר / במה אנחנו דומות

מירב הלינגר לא היתה אמורה להיות "מירב הלינגר". כמי שגדלה בבית דתי לאומי בפתח תקווה, הדבר האחרון שהיה מצופה ממנה להיות זה מוזיקאית.
כבר בגיל צעיר הבינה מירב הילדה שיש דברים שלא מסתדרים לה בדיוק. בהתחלה זה היה ללבוש חצאית, בהמשך הציפיה שתשיר אך ורק בפני נשים. הרקע הזה הוביל אותה לעשייה מוזיקלית שבבסיסה שאלות של אמונה, מערכות יחסים, אהבה והציפיות החברתיות ממנה כאישה והפכה להיות יוצרת שלא בהכרח עונה על הגדרות ותוויות.

במה אנחנו דומות הוא השיר השלישי (אחרי איילת ונאחזת ברוח) מתוך ה EP שרשרת פרידות בו ממשיכה מירב את מסעה האישי והחשוף בניסיון לגשר בין עולמות, האישי והמשפחתי, הדתי והליברלי. על ההפקה המוזיקלית שבולטת ביופיה חתום גדי פטר.

מירב על השיר: "בתור מישהי שגדלה בבית דתי לאומי ובחרה לחיות חיים אחרים מהנורמה בחברה הזו, ככל שגדלתי הקשר עם אמא שלי הפך להיות מורכב יותר ויותר. במה אנחנו דומות הוא שיר שמביא את ההתמודדות עם הכאב והקושי שבלהיות שונה בתכלית מאמא שלי, ועדיין לאהוב ולהעריץ אותה. שיר אהבה בין אמא ובת, ואהבה היא לעיתים קרובות דבר מורכב…

השיר יוצא בליווי קליפ מרגש בו את דמות האם מגלמת השחקנית לימור גולדשטיין.

אלבום הבכורה של מירב הלינגר במבט אחד כחול שיצא ב 2016 זכה לביקורות אוהדות, שלושה שירים מתוכו נבחרו לשירי השבוע ב FM88.
מירב הופיעה בפסטיבלים רבים: הפסנתר, יערות מנשה, שאון חורף ועוד, חיממה את איפה הילד ואת דניאלה ספקטור, שיתפה פעולה עם יוני רכטר, חמי רודנר, עדי רנרט, אלונה טוראל ועוד.

במהלך השנתיים האחרונות קיימה סיבוב מופעי סלון, במסגרתו הגיעה לבתים ברחבי הארץ, בפורמט ייחודי של פסנתר ונבל, אפשר לומר שהיא פיצחה את השיטה עוד לפני הקורונה.