מור סויסה / ילד

על גבי 9 רצועות באלבומו החדש,  פורש מור סויסה מסע של ילד שחי בעולם שבו הכל נראה יפה, כולם נראים כאילו הם מסתדרים ואף אחד לא מפגין חולשה. לילד הזה יש חלום לכבוש את העולם בגדול, אבל זה קצת מתנגש עם העובדה שהוא רגיש, לוקח דברים ללב ומאוד פוחד לטעות או לעשות דבר לא נכון.

באלבום מינימליסטי, אינדי-פופי ונוגע ללב, הוא מזמין את המאזינים להתכנס ולהתחבר:
"זה לא הסיפור הכי מרשים, אבל אני בטוח שעוד הרבה אנשים עוברים את מה שאני עובר: שיש הרבה אנשים רגישים עם חרדות חברתיות וגם עם קושי באינטימיות, שעסוקים בהתמודדויות האלו בדיוק כמוני, ושכל אחד יוכל למצוא חלק אחר להזדהות איתו בדרך הזאת שהילד הזה הולך, בין אם זה אהבה כוזבת, תסכול, אובדן, חברות טובה…"

ואכן, כל שיר באלבום מתאר היבט אחר במסע ובהתמודדות של מור. האלבום מתחיל עם שיר הנושא – ילד, שנותן את סיפור המסגרת והוא גם הסינגל שיוצא כעת עם האלבום.

את הקליפ של השיר צילמה אדוה דרור בהר הגלבוע. כנער, מור נסע בכל שבוע למשפחתו של אביו בבית שאן ובילה רבות באזור. ההר מעניק תחושה של בית, אבל הגובה מזכיר את החופש והמרחב ואת הרצון לכבוש את העולם – כך שהקליפ מתכתב עם כל המהות של האלבום.

בנוסף לסינגלים שכבר יצאו – סרט, בכיוון שלך וליפול, האלבום כולל גם שיתוף פעולה עם ניצן אלון בשיר עד שנשארת וביחד עם שאר השירים באלבום: מה זה אומר, מוטיב ועד שיבוא מחר, הם מהדהדים את הקשיים השונים והמכשולים שהחיים מציבים בפנינו, במקביל לשאיפה והתקווה שמחר יהיה טוב יותר.

את האלבום הפיק מאור אלוש, כשאת המיקס עשה Park Andy מהמילייה של סופיאן סטיבנס, אחריו מור חיזר עוד בתקופת העבודה על האלבום הראשון.

מעבר לעיסוק במוזיקה, מור מנהל את קהילת "NVAK ישראל", כחלק מהפעילות שם הוא עוזר להעביר תרומות לאמנים בארץ, לספק להם גישה למקורות מידע ולעזור להם להגיע למלגות ולהזדמנויות בתחום. בנוסף, מור גם מנהל את ההפקה "מופע מחווה ואהבה", שמטרתה לתת במה למחוות אינדי עבור אמנים אהובים, ליצור שיתופי פעולה בין אמנים בארץ ולחשוף אמנים לקהל חדש ואורגני.