ליאור אלמליח, גוסטו / קראו לו ג'ו

קראו לו ג'ו – מופע חדש וסינגל מקורי בביצועם של הפייטן הבינלאומי ליאור אלמליח והמוסיקאי גוסטו.

המופע קראו לו ג'ו הוא מופע חדש לשיריו של ג'ו עמר המציג את השירים ברוח עכשווית כמו שג'ו עמר היה מבצע אותם אילו היה חי בתקופתנו, לביצוע של הפייטן הבינלאומי ליאור אלמליח והזמר והיוצר גוסטו, הפקה מוסיקלי של נדב ביטון. במופע משולבים קטעים מהסרט "חבקי אותו" שנעשה על ידי שאול מייזליש ויוני רועה.

לרגל השקת המופע מושק סינגל חדש ומקורי נושא שם המופע אותו כתב והלחין גוסטו. הטקסט מספר את סיפור חייו של ג'ו עמר מהימים בהם חי ועלה לארץ כזמר בשלהי שנות ה-50. כזמר שהצליח לספק להיטים ולשלב בין זמר מחאה ("שיר השיכור", "לשכת עבודה", "האסיר" שמשקף את האפליה, "ברצלונה", עלמה צועניה (לחזן בבית כנסת), "שלום לבן דודי", "ישמח משה") לכזה שמשלב שירת נשים ואף היה הזמר הראשון שהעלה בשיריו את השסע העדתי. זה היה קסמה של יהדות מרוקו המסורתית, דתית דאז שקיבלה את ג'ו עמר כזמר מחאה, כחזן וככזה ששר על בינו לבינה.

ליאור אלמליח שמגיע מתחום הפיוט גדל על ג'ו עמר ואף זכה להופיע איתו עוד בחייו. ג'ו הכתיר אותו כיורשו ובמופע ליאור מבצע פיוט, שירה וחזנות.
גוסטו ששמע את אותם השירים והושפע מהם עוד בילדותו, לקח את המוסיקה האישית שלו כיוצר מוערך למקום של יצירה המשלבת באופן הרמוני מושלם את השירה בערבית ובעברית. את הטקסט שכתב לסינגל קראו לו ג'ו ניתן לתאר בשתי מילים – סיפור חייו.