כהן / אל דאגה

כהן (מיכאל כהן), הוא ראפר, מפיק, די ג׳יי ובעל לייבל היפ הופ ישראלי ואחת האושיות המוכרות והמוערכות בז׳אנר, ובסצנה המוזיקלית הישראלית הצעירה בכלל.

כאמן יוצר ומבצע, הוא מוכר בעיקר כחצי מצמד ההיפ הופ המוכר והמשפיע כהן@מושון (יחד עם מיכאל מושונוב). כמפיק, כהן ידוע בתור ״היטמייקר״ של ההיפ הופ הישראלי – בין אם זה בהפקות לפלד, רביד פלוטניק, סימה נון, מיכאל סוויסה, עדן דרסו, ערוץ הכיבוד (תחת האלטר אגו ״די ג ׳יי מנטוס״) או אפילו בכתיבת שיר לזהבה בן, אותו חלום, עם ישי סוויסה.

כהן בנה לעצמו שם עולמי כשהוציא תקליט בלייבל האמריקאי היוקרתי Stones Throw, בו שיתף פעולה עם ראפרים בינלאומיים. לאחרונה הוא מנהל יחד עם די ג׳יי מש את הלייבל שיגולה רקורדס.

כאמן סולו הוא הוציא בעיקר פרויקטים צדדיים קצרים וסינגלים בודדים. כעת, לאחר שכהן@מושון התפרקו, הוא מוציא את אלבומו המלא הראשון.

אלבום הבכורה של כהן מה שאפשר ממה שנשאר צפוי לצאת בקיץ. אחרי שנים של כתיבה והפקה לאחרים ועבודה במסגרת צמד, כהן סוף סוף יוצא לאור כאמן סולו, ומביא את כל מה שיש לו לשולחן – הטאצ׳ הפופי הקליט שפוגש הפקות היפ הופ איכותיות וחדשניות, השנינות המגניבה שפוגשת כנות מרגשת – והכול מזדקק לאלבום אחד סוחף שהסצנה מצפה לו כבר שנים רבות.

הסינגל הראשון אל דאגה נוצר יחד עם המפיק דן פרבר בלוס אנג׳לס. כהן התגורר בלוס אנג׳לס תקופה ב-2013 והמשיך לחיות על הקו של תל אביב-אל.איי במשך שנים, מנסה להגשים את עצמו בשתי מדינות בו זמנית.

אל דאגה תופס אחד הרגעים הנמוכים שהיו לו במסע הזה, בו הדברים נראו עגומים והביטחון היה ברצפה. אך מתוך הכאב והבלבול הזה נוצר שיר נחמה נוגע ללב שמזכיר שגם כשהכול מתפרק, משהו תמיד נשאר ותמיד ישנה תקווה.