יפעת בר סלע / משהו קורה עכשיו

עדית פאנק, אומנית, ציירת, מטפלת בפסיכותרפיה גופנית ומוכרת בעיקר כפזמונאית, נפטרה ב 13.10.2021. מספר שבועות לפני מותה, העבירה ליפעת בר סלע, זמרת יוצרת, את מילות השיר. כעת במלאת שנה למותה, יוצא השיר משהו קורה עכשיו לזכרה.

יפעת מספרת: "מספר שבועות לפני מותה, פניתי אל עדית ליצירת שיתוף פעולה. תוך זמן קצר, קיבלתי בווטסאפ צילום של דף עליו נכתב השיר באחד מלילות הקורונה. מילים עשויות בכתב יד עגול, מנוקדות עם עיטורים קלים מסביב. ברגע שקראתי את השיר עלתה בי המנגינה. עדית נענתה לבקשתי ושלחה אלי הקלטה שלה מקריאה את השיר וכתבה שהיא מצפה בהתרגשות לפגישה בינינו כדי לשמוע את הגרסה הראשונה. כיוון שבמהלך חייה איבדה את שמיעתה כמעט לחלוטין, הקשר התאפשר רק דרך התכתבות ועדית בקשה שאבקר בביתה על מנת שתוכל לשמוע את השיר כשאני אבצע אותו מולה.

זכיתי להלחין שיר של עדית, אך לצערי לא זכיתי לפגוש אותה. היא נפטרה באופן פתאומי מספר ימים לפני הפגישה שקבענו. בימי השבעה הגעתי לביתה וגיליתי עד כמה עדית הייתה אישה יוצאת דופן, חמה, רגישה, מאירת עיניים, אהובה על רבים ורבת כישרונות. למרות ועל אף איבוד השמיעה, הייתה מטפלת רגשית. אנשים הקרובים לה העידו על כך שלימדה אותם את ההבדל בין לשמוע ולהקשיב. היא הייתה אומנית המילים והצבע. ציירה במילים ודיברה דרך ציור. הבנה זו חידדה אצלי את הצורך להוציא את השיר כשהקליפ מבוסס על ציוריה. הקליפ הוא מעין תערוכה של ציוריה בשילוב אנימציה ומילות השיר בכתב ידה אותו יצר האנימטור אשר וכיל.

אני מרגישה שהקשר ביננו היה גורלי, כזה שנוצר מתוך חיבור בין מילים למנגינה של שתי נשמות, בזכות החיבור נולד שיר שינציח את עדית והקסם שנוצר בידיה ובליבה".

יפעת בר סלע הוציאה את אלבום הבכורה שלה יש לך מקום בפברואר 2020 ובימים אלו היא מופיעה עם הגיטרה שלה ברחבי הארץ ומבצעת שירים מהאלבום הראשון ושירים חדשים מהאלבום החדש, עליו היא עובדת בימים אלו עם גלעד שמואלי.