יותם פור / הגעתי הביתה

בקיץ 2018 ,פחות מחודש אחרי השקת אלבומו הראשון שורשים, יותם פור הרגיש שהוא צריך הפסקה. למרות ההצלחה של האלבום – השמעות בערוצי הרדיו וראיונות בטלוויזיה, סינגל שנבחר לשיר השבוע של ׳כאן 88׳ וחשיפה שהובילה אותו לחמם את סיבוב הקיץ של אביב גפן ושל להקות כמו Trunk Full ,רוקפור ונקמת הטרקטור, יותם עדיין לא הרגיש בבית.

אז הוא עצר, חקר והחליט על הדרך לקחת גם שעורי גיטרה בפלמנקו. כמה חודשים אחר כך, השיעורים האלה הפכו להשראה לכיוונים מוזיקליים חדשים, שהולידו את האלבום השני והחדש שלו – הגעתי הביתה.

הטקסטים שבו נכתבו בפרץ יצירתי של שבוע, ובתוך שלושה חודשים הוקלטו כל השירים, שנוגעים במגוון רחב של נושאים – מיחסים ומשפחה, דרך ביקורת חברתית ורוח ועד לאהבה. גם הז׳אנרים המוזיקליים מגוונים ומתערבבים בו בסוג של תעודת זהות ישראלית: מוזיקת עולם, רוק, פולק, נגיעות מספרד והשפעות טורקיות מובהקות. חצי משירי האלבום הוקלטו בטורקיה, יחד עם אורקסטרה מקומית וכלים חיים.

את האלבום הפיק, עיבד ומיקסס רון בקאל (בר צברי, בניה ברבי).

שיר הנושא מתוכו, הגעתי הביתה, נותן טעימה מהמגוון שקיים באלבום כולו. הוא מדבר על אהבה גדולה שעוברת מסע בין הפערים במערכת היחסים והשוני בין בני הזוג, דרך הפרידה ועד להשלמה ולסגירת מעגל כנה. גם בסאונד ובהגשה שלו אפשר למצוא משחק של ניגודים וערבוב בין רוק מערבי לכלים אוריינטליים, שיוצר חיבור חדש, שלם ומסקרן.

יותם פור הוא יוצר ישראלי, כותב ומלחין. הוא שואב השראה מפסיפס הזהויות הישראלי, ומשלב במוזיקה שלו השפעות מזרח ומערב, מתוך חוויה אישית ורצון לקרב ולחבר בין תרבויות. הוא משחק על התפר שבין רגש לאינטלקט ובין פשטות לתחכום, בשאיפה תמידית להישאר נאמן לאמת המוזיקלית שלו.