ג'ני פנקין / סבלנות

אין אדם שלא יכול להתחבר לקושי שבדחיית סיפוקים. לא מדובר רק בלחכות בתור. לאבד פוקוס בעולם שלנו זה דבר קל. עכשיו יותר מתמיד, היום יותר מאתמול. להמתין לא בא בחשבון. הכל מהיר, הכל זמין, כאן ועכשיו. אין אחר כך. הסחות הדעת נמצאות בכל מקום והאינסטוש עושה את שלו. אז למה לא לרקוד על זה?

סבלנות הוא הסינגל השלישי מתוך האלבום בעברית הקרב ובא של ג׳ני פנקין, שהעיבוד שלו כבר מכין אותנו למסיבות בשמש והנושא המתבקש פשוט מדבר בעד עצמו. כמו בשאר השירים, פנקין מנסה למצוא איזון בין הרגש להגיון ושרה על הסיטואציה בה כל כך רוצים משהו, שעוד קצת ויקרה פיצוץ.

החיבור בין ג׳ני לעומרי בר שהפיק את השיר בצורה כל-כך מדויקת הוא לא משהו שקורה כל יום. ההפקה הלאונג׳ית מלווה את הלחן והנושא לאורך כל הדרך, עם העליות והמורדות, מתפרצת כמו הרגשות שלנו, ההשתוקקות, הפחד, ההוויה וההומור, הכל בו-זמנית, ונותנת מקום לתחושות האלה בצורה הקלילה והמרקידה ביותר שיש.

קצת על ג׳ני –

אחרי שנים של פעילות ויצירה באנגלית בסצינת ההיפ הופ המקומית בתל אביב, פנקין מחליטה לקחת את העניינים צעד קדימה, לחזור לשפת האם ולהוציא אלבום סולו ראשון. ג׳ני היא זמרת יוצרת ומפיקה שהקול הייחודי שלה הגיע לכל אוזן בתעשיה הישראלית.

לפני מספר שנים הקימה את הרכב הניאו-סול 'מסוק' אותו הקימה יחד עם הקלידן והמפיק נעם חבקין, ושחררה עם הלהקה 2 אלבומים ואינספור סינגלים תחת הלייבל 'רו טייפס', שחררה אלבום באנגלית עם המפיק/מתופף סול מונק וסינגל עם המפיק/דיג'יי רונן סאבו.

במהלך שנת הקורונה האחרונה החלה לעבוד על אלבום הסולו הראשון שלה בשיתוף עם כמה אמנים מקומיים, שמושפע ברובו מעולמות המוזיקה השחורה והאלקטרונית ומרגיש לעיתים כמו הכלאה בין אר&בי משנות התשעים מצד אחד ומסיבת טכנו מתחת לאדמה בברלין מצד שני. המילים הכנות להפליא וגוון הקול המלטף של פנקין מתיישבים על העיבודים בצורה מרעננת כמו שחיה לילית בקיץ…