אמיר והצרפתיים feat. עומר נצר / בלגיה

חלום באמצע החיים: בגיל 50 גילה אמיר טלמור, אב לארבע בנות (18-12) תושב עמק יזרעאל, שהוא חולם לעשות מוזיקה. עכשיו, עם בלדה מרגשת, בלגיה, שנכתבה על אישתו מלכי, הוא שועט לעבר פרויקט הבכורה אמיר והצרפתיים ומוכן לרגש לכם את הלב.

ליצירת קסם נצחי כמוזיקה, אין גיל, אין זמן, אין תקופה ואין חוקים. מוזיקה היא מהתופעות הבודדות בעולם שבוקעות ללא התראה מוקדמת ויוצאות מה"בפנוכו" של הרגש והנשמה החוצה אל העולם הרחב ואל לב המאזינים.

על סגולותיה והשפעותיה של המוזיקה נכתב רבות, אבל כשמדובר בלגלות אותה מחדש באמצע החיים – אמיר טלמור (50) הוא יחיד במינו. ככל חובב מוזיקה אמיר אהב לפרוט על הגיטרה ולשיר בקומזיצים בין חברים, אך כמרבית המקרים – זה נשאר בגדר תחביב ותו לא. בעשורים האחרונים פיתח אמיר, בוקר אמיתי המגדל בקר, את עסקיו המצליחים, בהם אטליז ומסעדת הבשרים "לימוזין" הידועה בעמק יזרעאל, ורשת מסעדות בורגרים ה-"בורגר סאלון".

התפנית החלה כשלפני 3 שנים בתו שהייתה בגיל שמונה וחצי, כתבה שיר וביקשה ממנו, בספונטניות, להלחין אותו. הוא תפס את הגיטרה בנונשלנטיות, הלחין אותו ונשבה כליל במלאכת עבודת יצירת מוזיקה. ולא סתם "נדבק" בחיידק: הוא פנה ללימודי הקלטה ועריכת מוסיקה ב"רימון" והצטרף לקהילה המקצועית למוזיקאים "החצר".

כך החל להתגבש בקרבו, בעמל ובסקרנות רבים, הרעיון לפרויקט המוזיקלי הראשון שלו – אמיר והצרפתיים במסגרתו הוא כותב, מלחין ומפיק שירים מקוריים פרי עטו, שותף בתזמור ובעיבודים ובעיקר מסייע לקול הפנימי הבוער בו כהר געש לצאת לאור.

הפרויקט, עליו עמל אמיר יחד עם המעבד והמנצח עידן ציון המוכשר ועם היוצר והזמר עומר נצר (מחלוצי הפולק-בלוז העכשווי במחוזותינו) עורר הדים תקשורתיים עם צאת הפנינה הראשונה מתוכו – תקוע בפקק ועתה מגיע תור הסנונית השנייה – בלגיה, בלדת אהבה מלודית, קליטה ומרגשת שכתב על הרגשות והגעגועים שהציפו אותו כשאהבת חייו, מלכי, נסעה לנפוש שבוע במדינה האירופאית היפהפייה. הבלדה הופכת בקולו העוצמתי של נצר לשיר נשמה אמיתי וייחודי.

אמיר: "בעוד מלכי, אי שם שקטה לה בבלגיה, אחרי שבוע, הגעגועים יצרו מילים שנשפכו לדף ויצרו שיר שנכתב והולחן בערב חזרתה. שיר אהבה ממני אלייך. שיר פשוט ויפה שנכתב מהלב. יש השראה טובה מזו? בלגיה המרגש הוא השיר השני שיוצא לאלבום אמיר והצרפתיים אבל הראשון והאישי באמת. מה שהופך אותו למושלם הוא השילוב בין העיבוד המדהים של עידן ציון והקול המצמרר, יפה, צרוד ועדין של עומר נצר.