אלון עדר / כן כן כן כן

אלבום חדש לאלון עדר ולהקה הוא תמיד אירוע. הוא אמנם נכתב לפני הקורונה ורובו הוקלט לפניה אבל באופן מפתיע הוא לא פחות רלוונטי עכשיו כשהוא יוצא סוף סוף.

בין שירי האלבום, אותם כתבו כל חברי הלהקה כמיטב המסורת של אחד ההרכבים הכי דמוקרטיים בנוף התעשייה המקומית, נמצאים גם בקול גדול שהפך להמנון גדול של התקופה תוך כדי שהוא מושמע ללא הרף בערוצים השונים ומככב בשירותי הסטרימינג. אחריו הגיע דרך הזהב המרגש ובעקבותיו הדואט המפתיע עם חוה אלברשטיין למילותיה של לאה גולדברג אין לך זכות חנינה בעולם, שזכה אף הוא לתהודה רבה.

האלבום כולל גם את אסתר ברגשות עם אסתר רדא.

״התחלנו להקליט את האלבום בדיוק לפני שנתיים.״ מספר אלון על האלבום. ״ב 23/2/2020 נכנסנו לשלושה ימי הקלטה עם שירים שנכתבו בחודשים לפני והרגישו חדשים. בשלב מוקדם של כתיבה היה ברור שהכיוון הוא אמיתי וחשוף, כמו באלבומים הקודמים, אבל הפעם היה גם מבט אחר, חברתי, על מה שקורה סביבנו במקום המורכב הזה. שבועיים אחרי, העולם קרס והעבודה נפסקה רגע אחרי שהתחילה כשבמקביל התוכן של השירים רק התעצם מול השינויים החברתיים בישראל ובעולם. זה גרם לאלבום להיכנס לבישול איטי. שכבות על שכבות של ערוצים וזמן לחיפוש הכוונה הרגשית המדויקת.מתוך הסיטואציה יצאה תוצאה אחרת.״

הם עשו זאת שוב, אלון עדר ולהקה מציגים את כן כן כן כן, אלבום שכמעט גורם לכעוס על כמויות הכשרון שהתנקזו אל החבורה הזו. בסגנון ההפקה הייחודי להם שאי אפשר להתבלבל בו עם הפקה עשירה מלאה בכלי קשת ומקהלת נערות, קשה שלא להתאהב.