עדן בן זקן / זה לא סיפור, זו היסטוריה

רגע לפני יום השואה הבין לאומי נבחרה זמרת העשור עדן בן זקן לייצג את הקמפיין No Story, History שעלה השבוע בפולין כדי להילחם במי שמנסים לעוות את זיכרון השואה. בן זקן שרה את שיר הקמפיין שעלה השבוע בפולין ונכתב על ידי המשוררת אילנה קליין, ניצולת שואה שברחה ממדינת פולין שחוקקה לאחרונה חוקים אנטישמיים.
"זה המסר למי שמנסה לשנות את סיפור חיי. לא נשכח ולא נסלח".

לדברי בן זקן כשקיבלה את הפניה להוביל קמפיין היה לה ברור שתיקח חלק אך לא ציפתה שתמצא עצמה פורצת בבכי בעת הצילומים. הסיבה: מי שכתבה את השיר היא המשוררת אילנה קליין שכתבה שירים לגדולי הזמרים בהם יהורם גאון ואחרים. "הדברים שאילנה סיפרה לי פשוט קרעו לי את הנשמה, בכינו בכינו ובכינו ולא יכלנו להפסיק" אמרה.

במסגרת הקמפיין תעלה היום בן זקן בשילוט חוצות על השלט הענקי בעזריאלי. גם קליין לא הצליחה לעצור את ההתרגשות "לראות את עדן מעבירה את המסר שלי באמצעות הקול המדהים שלה גורם לי לאושר עצום. כניצולת שואה שעד היום חיה את הזיכרונות אני לא יכולה לתאר את מידת הכאב כשאנשים מנסים לעוות את העובדות שאני מכירה על בשרי" אמרה קליין.

את שם השיר כתב תמיר האס יועץ התקשורת של חסדי נעמי שפנה למפיק עמית מזרחי בבקשה לסייע בחיבור. לדברי מזרחי "בתור מפיק אירועים בארץ ובעולם זיהיתי מיד שעדן היא  האפשרות המושלמת לייצג קמפיין לשימור זיכרון השואה באירופה באמצעות הקול המדהים שלה ופניתי מיד ללירון פרנקו הסוכן של עדן ולרותם חן שהוא מלחין וכותב מוכשר שהפיק את השיר בהתנדבות מלאה ומשם זה כבר סיפור הצלחה, אני מאמין שהשיר והקמפיין יגע בכולם בארץ ובעולם".