עדי אולמנסקי, שקל / לשנות את העולם

אחרי שתיקה ארוכה עדי אולמנסקי חוזרת עם סינגל ראשון מתוך אלבום סולו חדש בעברית, לשנות את העולם.

הרבה מכם מכירים ועוקבים אחר העשייה של אולמנסקי, וכולכם כנראה הולכים להיות מופתעים. אחרי שהיתה צריכה קצת להיעלם כדי להופיע מחדש, היא חוזרת עם בשורה מוזיקלית חדשה: אלבום היפ הופ שאת כולו כתבה, הלחינה והפיקה בעצמה , שמהדהד את הדרך המרתקת שעברה וכולל שת"פים מפתיעים ובו מביאה עדי אל המקסימום את היכולות שלה כראפרית, לצד הזמרת המעולה שהיא.

במהלך הקריירה המגוונת שלה שחררה עדי שני אלבומים ושני EPS באנגלית, ריליסים שהיו פורצי דרך באינדי פופ המקומי ואספו סביבה קהל רב ופרגון ענק עם הופעות בפסטיבלים בארץ ומעבר לים (גלסטונברי, CMJ ועוד) וכן מצד התקשורת – עם כתבות במגזינים נחשבים כמו TEEN VOUGE, NOISEY ובין השאר נבחרה עדי מתוך מאות אמנים להיות אמנית של חברת התקשורת העולמית Deutche Telekom. החלק השני בסיפור המוזיקלי של עדי התרכז ביצירה בעברית. אלבומה האחרון 2 בלילה, שיצא בשנת 2020, זכה להצלחה עם שירים שנכנסו לפלייליסטים בתחנות הרדיו השונות בארץ וטיפסו למקומות גבוהים במצעדים, מועמדות לאלבום השנה, זמרת השנה ועוד ובמקביל היא שיתפה פעולה בכתיבת שירים לאמנים כמו מרגי, שחר סאול ועוד.

לפני שנתיים התקיימה ההשקה לאלבום בהופעה חגיגית. אורות, קהל ומוזמנים, על פניו הכל קרה באופן מושלם והדרך כבר היתה סלולה, אך אחרי ההדרן כשהאורות כבו, עדי ירדה מהבמה, הסתכלה על עצמה במראה, הרגישה שזה לא באמת היא עד הסוף. מה שבער בה זה ביטים, טקסטים, ועיסוק חשוף בשריטות ובקושי שקיימים לצד היופי. היא החליטה לעצור הכל, להכנס לאולפן ולהתמסר ליצירת אלבום חדש.

עדי משתפת: "לשנות את העולם הוא מבחינתי כרטיס הביקור של האלבום הזה, שעבדתי עליו בלא מעט דם יזע ודמעות. הטקסט נכתב ממקום נורא אישי, על נושא שמעסיק אותי המון בשנתיים האחרונות – הפער שקיים בין החלום הנאיבי מילדות שיש לכולנו להצליח, להשאיר חותם, ולשנות את העולם, לבין המציאות הלא פשוטה ותקרות הזכוכית שצריך לנפץ כדי לגרום לחלומות האלה להתגשם".