מור סויסה / ליפול

מור סויסה, זמר-יוצר מחולון/יפו, בסינגל ראשון מתוך ילד אלבום שני בהפקת מאור אלוש.

במוזיקה כמו ביחסים – הקסם לא תלוי בבשורה חדשה ושומטת לסת. הוא מתרחש במפגש ראשון מדויק, ברגש שעולה בהאזנות הבאות, בציפיה לשיר חדש, ברצון לחלוק אותו עם אחרים. זה לא צריך להיות 'גדול מהחיים'. זה צריך לגעת בלב, ומור סויסה מדגים את זה מצוין. ליפול הוא הסינגל הראשון מהאלבום ילד הממשיך את מסע ההתבגרות שלו בעולם.

המילה "ליפול" לרוב לא נאמרת בקונוטציה חיובית, וגם כאן הסיפור לא שמח. השיר יוצא ב-23.3.23, יום הולדתה ה-30 של בר גפני, שכתבה את השיר עם אחותה שני. במקור הוא נכתב לסבתן המנוחה, אבל קיבל משמעות טראגית כשבר נהרגה בתאונת דרכים לפני כ-8 וחצי שנים.

בר היתה חברה טובה מאוד של מור, וכששמע את השיר באזכרה שלה, החליט להלחין אותו כאקט של הנצחה. הוא מתחיל בפסנתר ובשירה חרישית, וממשיך עם כלי קשת ושירה חזקה יותר, כשהמילה "ליפול" חוזרת שוב ושוב ופוצעת את הלב, בטח למי שיש אובדן משמעותי בהסטוריה שלו.

לפני שנה מור הוציא את האי.פי מבוך והביא ניחוחות פולק מינימליסטים שאין הרבה מהם בארץ, ובטח שלא בעברית. כעת הוא ממשיך בדרכו עם מאור אלוש, כשעל המיקס אמון Andy Park – מפיק בלייבל של סופיאן סטיבנס שמהווה עבורו השראה גדולה.

"בסופו של דבר זה סיפור 'עוד ילד', לא הסיפור הכי מרשים. יש הרבה אנשים רגישים, עם חרדות חברתיות, עם קושי באינטימיות… שעסוקים בהתמודדויות האלו בדיוק כמוני. אני מקווה שכל אחד יוכל למצוא חלק אחר להזדהות איתו בדרך שהילד הזה הולך לאורך האלבום, בין אם זה אהבה נכזבת, תסכול, אובדן, חברות טובה ועוד…"