מורין נהדר / ציפור השחר

מורין נהדר, זמרת, יוצרת ופייטנית בסינגל ראשון לקראת אלבום חדש – Morgh-e Sahar/ציפור השחר.
פירוש שם השיר "מורגה סהר" הוא ציפור השחר והוא גם שיר הנושא של האלבום החדש, בו בחרה מורין לחדש 10 שירים שמשקפים את פניה השונות של איראן בתור הזהב התרבותי שלה טרום המהפכה דרך תמונות מוסיקאליות.

בשיר שהפך לרלוונטי מאוד עם המחאה הנוכחית באיראן, קורא המשורר לעם האיראני להשתחר מכבליו ולצאת לחופשי כמו ציפור שחר: "שחרר את הציפור הקשורה בכנפיים מתוך הכלוב, ותן לה לשיר את המנון האדם החופשי".

האלבום החדש הזריחה שלי, הוא מחווה לתקופה ההיא ולפס הקול ששמעה מורין כילדה במשפחתה. בקולה הייחודי והסוחף ובפרשנותה האישית משרטטת מורין תמונה מוזיקלית עשירה של אותה תקופה חד-פעמית שאבדה לבלי שוב, אך עדיין מרגשת גם כיום מיליוני גולים איראנים ברחבי הארץ ובעולם.

מורין בונה את השירים מחדש בעיבודים חדשים בהשפעות הרוק והפופ באיראן לפני המהפכה, והכל עטוף בלחנים קליטים, בקולה המרגש ובנגיעות שאופייניות רק לה.

 

מורין זכתה לאחרונה לאות הוקרה על פועלה החלוצי בתחום המוזיקה, התרבות והפיוט בארץ על ידי עמותת 'לבי במזרח', ובפרס נווה שכטר וקרן רבינוביץ' ליצירה ישראלית מקורית ל-2019 ואף נבחרה לאחת מ-50 נשים המשפיעות בישראל.

מורין הוציאה 3 אלבומים שזכו להצלחה גדולה ולביקורות מוסיקה מעולות ובכך מיצבו אותה כאחת הזמרות והיוצרות המוכשרות והחשובות במוסיקה הישראלית.

לחן: מורטזה ניי דאוד
שירה, ביצוע: מורין נהדר
הפקה מוזיקלית: מורין נהדר
עיבוד: מורין נהדר וליעד גרושקה