יונתן רזאל / הנה ימים באים

כבר הרבה שנים שיונתן רזאל מבצע את השירים של ר׳ שלמה קרליבך בהופעותיו, החיבור הוא בלתי נמנע והחלום להקליט אותם תמיד היה ברקע. כעת מוציא רזאל סינגל חדש, ביצוע שלו ללחן האהוב הנה ימים באים שהלחין קרליבך.

השיר הנה ימים באים הולחן בתחילת שנות ה-70 בערך, והיה לאחד משיריו היותר ידועים של קרליבך לאורך שנות השמונים והתשעים, אך משום מה בעשרים השנים האחרונות הוא מעט נעלם.

"אני זוכר את הפעם הראשונה בה שמעתי ניגון של ר' שלמה קרליבך״ מספר רזאל. ״זה טלטל אותי וריגש אותי כאחת, פתח לפני עולם שלם של רוח וניגון. באותם ימים היינו קבוצה של חבר׳ה ששרים ניגונים אל תוך הלילה, מתענגים מגילוי של כל ניגון נעלם. שם שמעתי לראשונה את הנה ימים באים. כמו תמיד התפעלתי מהישירות ומהחוויה המידית שבה הוא פועל עליך, מזכיר נשכחות. אני מתרגש להוציא את השיר כמה ימים לפני תחילת השנה, ויחד אתכם מתפלל לשנה טובה ומתוקה במיוחד ומאחל חתימה טובה לכולנו.״

למרות שעתידו המוזיקלי היה סלול למן הילדות וכלל לימודי מוזיקה קלאסית מגיל צעיר ובהמשך שירות בלהקה צבאית, הפריצה הגדולה של יונתן רזאל הגיעה אחרי אלבום הבכורה שהפיק לו אביתר בנאי. השיר קטונתי הפך עם יציאתו ללהיט ענק וסלל את דרכם של זמרים אמוניים רבים שבאו אחריו ללב ליבו של המיינסטרים. גם שירו והיא שעמדה פרץ דרך במוזיקה הישראלית וחצה מגזרים. בשנה האחרונה הוא כבש את התחנות עם מהגר ולב אל הנשמה שזכו לחיבוק תקשורתי אוהד ולהשמעות חוצות סגנונות וקהלים.