טוהר גדסי / בן אדם

אחרי שהסינגל הקודם שלה טוב להודות זכה להצלחה ברשת ונכנס לפלייליסטים נחשקים (פלייליסט ערב גלגלצ ועוד), הזמרת והיוצרת טוהר גדסי חוזרת בסינגל חדש – בן אדם.
השיר משלב בין המילים מהפיוט המוכר מהסליחות "בן אדם מה לך נרדם", יחד עם המילים של טוהר המעניקות את הפרשנות האישית שלה לימי הסליחות, התעוררות וחשבון הנפש.

על העיבוד לשיר אחראי המפיק מאור שושן, זוכה פרס אקו"ם, העובד עם האמנים המובילים במוזיקה הישראלית (ישי ריבו, נתן גושן, יסמין מועלם, עקיבא ועוד).

טוהר, שעברה בשנים האחרונות תהליך של גילוי עצמי וחיבור מחדש לדת ולאמונה מספרת: "השיר הזה הוא חזרה הביתה. בא להזכיר שתמיד יש לי מקום, גם כשאני מרגישה רחוקה שנות אור. הלב תמיד זוכר את הדרך לחזור והדלת לא נסגרת גם כשהכל מרגיש נעול וחסום. בחודש אלול, חודש הרחמים והסליחות – השערים פתוחים ויש הרגשה של חזרה הביתה למקור שלנו, הרגשה שתמיד יש מקום לתקן, לחבר ולהתאחד".

טוהר (27), נשואה למוזיקאי יהונתן בייזר ואמא לשניים. בת למשפחת גדסי המפוארת – אחייניתו של אבנר גדסי ובתו של יאיר גדסי (מלחין הפיוט הידוע "לך אלי").

בגיל צעיר מאד משפחתה חזרה בתשובה, הפכה לחרדית ועברה להתגורר בעיר אלעד. כעבור עשור, לאחר תהפוכות ותהליך מורכב של גילוי עצמי, טוהר מצאה מחדש את המקום של האמונה בחייה ובמוזיקה.

בימים אלו טוהר מעלה מופע מיוחד "סביב שולחן השבת", המשלב שירים מקוריים שכתבה בהשראת המסורת התימנית ומהמקורות, עם פיוטים ושירים תימניים מבית אבא.