זי קיי מארח את טונה / בשביל החבר'ה

זי קיי מוציא סינגל חדש לצד טונה , בשביל החבר'ה!

שיתוף פעולה מצופה ביותר משני אמני ראפ בשיר היפ הופ חד מושחז ובועט!

כבר לא מעט שנים שיש שמועה על סוד מוזיקלי כמוס בין יודעי דבר, שאי שם במחתרת ההיפ הופ הישראלי, מתחת לרדאר התקשורתי ומחוץ לתודעת הציבור הישראלי, ישנו ראפר שמתי שהוא יצא – ההיפ הופ הישראלי יהיה שונה.

זי קיי (זוהר כספי) הוא היפ הופ במלוא מובן המילה. אמן שמבלה את רוב ימיו באולפן. כותב, מלחין, יוצר ומפיק ללא הפסקה, משחיז את היכולות המילוליות והצלילים שלו עד לרמת הדיוק הגבוהה ביותר. ראפר שיתקוף את כל עוולות החברה, ישקף תמונת מצב רלוונטית ויעביר ביקורת חריפה ללא התפשרות ונטולת מניירות. זי קיי מצליח להגיש את טכניקות הראפ המורכבות ביותר (שהיו מוכרות עד היום בעיקר בראפ הלועזי) אל תוך שפה העברית.

זוהר נולד וגדל בקרית אתא. הוא כותב ומופיע מגיל 14. בגיל 16 הקים את הרכב הראפ המחתרתי "הצד האחר" שהוציאו 3 מיקסטייפים שזכו לתגובות והתלהבות רבה מקרב חובבי ההיפ הופ המקומי.

זוהר משחרר שירים לרשת ללא הפסקה מ-2007 ומלווה את מוזיקת ההיפ ההופ מתפתחת בארץ כמפיק מוזיקלי כבר מעל עשור. בין היתר הפיק לרביד פלוטניק (נצ'י נצ') באלבומים "בור ועם הארץ" ו"ברוכים הבאים לפ"ת.

כעת אלבום הבכורה שלו "ניו.זי.לנד" (עליו עמל ימים כלילות לאורך תקופה ארוכה, כשהוא לבדו מנצח על ההפקות המוזיקליות המושקעות, כמו כן על כתיבת המילים וכטכנאי אולפן ומיקס) סוף סוף בחוץ.

לצד כישורי ראפ ייחודים, מביא זוהר על תוך המוזיקה הישראלית גישה בוגרת ובועטת בו זמנית. האלבום הבא כבר כמעט מוכן וסינגלים ממנו ייצאו כבר בחודשים הקרובים.