אילון נופר / Yes We Can

סינגל ראשון ליוצרת אילון נופר.

השיר YES WE CAN נכתב במטבח של אמא סימה, בזמן שאילון, נשאית הגן BRCA1 חיכתה לתוצאות של ביופסיה במטרה למצוא מנטרה חיובית שתעזור להתמודד עם הסיטואציה המאתגרת שהחיים זימנו לה.

הקליפ מלווה את אילון כמה שבועות לפני ניתוח כריתת שדיים דו צדדית ועד כמה שבועות אחרי, ועוסק בהתמודדות עם סיטואציות קיצוניות דרך שיתוף וחשיפה, לחברים, משפחה ואחרי לכל העולם.

"השיר ליווה אותי לאורך כל המסע, תהליכי קבלת ההחלטות ובכל פעם שרוחי נפלה, כל חברי ומשפחתי שרו לי אותו. ברגע שקיבלתי את תשובות הביופסיה הבנתי שאני הולכת לתעד את התקופה דרך הקליפ, פרידה מאילון שהכרתי וכניסה למציאות חדשה".

הרצון לחגוג את החיים ללא תנאים וקבלה מוחלטת של המציאות גם ברגעים הכי אינטימיים, מתוך החלטה להיכנס לניתוח ולצאת באופטימיות, זהו המסר העיקרי שאילון רוצה להעביר, למרות הכל, יש לנו את הכוחות ואת היכולת לחגוג את החיים.

את ההפקה המוסיקלית היא עשתה תוך כדי הבדיקות, יחד עם היוצר אלון לנדא (שהוא גם האקס המיתולוגי והנפש התאומה שלה).

אילון נופר:
אמנית מופיעה, יזמית, במאית, כוריאוגרפית ומוזיקאית, עיתונאית ומנטורית. אילון היא שותפה-מייסדת של להקת מיומנה. במשך 20 שנה ניהלה אמנותית את הלהקה, ביימה, הלחינה והופיעה ברפרטואר הרחב של הלהקה ובסיוריה בחו"ל. לאחר פרידה מהלהקה, המציאה עצמה מחדש והחלה להעביר סדנאות, ריטריטים וקבוצות מודעות לצד המשך דרכה היצירתית בתחום התאטרון.

היא ניהלה אמנותית אמנים ופרויקטים ביניהם: אופרת הרוק "לילה אחד באפריל" בתיאטרון הבימה, חנן בן ארי, גיא מוזס, נעם הלפר ועוד רבים. בתאטרון הילדים הישראלי יצרה מיוזיקלס לקטנטנים [תירס חם, שמוליקיפוד, פיטר הארנב] בשפה הייחודית ליצירותיה הקופצניות והמשמחות. השתתפה בפרויקטים שונים בטלוויזיה ביניהם "מחוברים פלוס" (הוט), כשופטת בתוכנית "המיזם" (רשת), בסרטים הדוקומנטרי "זמן שקוף" ו"להיות מיומנה".

בין השנים 2015-2020 הייתה כתבת ובעלת טור חודשי בליידי גלובס.

באוגוסט 2020 התמודדה בשנית עם מחלת הסרטן, ועברה כריתה דו צדדית ללא שחזור.

מספר שבועות אחרי הניתוח היא הרימה טלפון לעורכת מגזין לאישה והציעה לעשות שער של ״אישה חשופת חזה ללא חזה״ מתוך הרצון ״לנרמל״ את האופציה הזו לנשים נוספות ובשאיפה לעזור ולשנות את מודל היופי הנשי. השער קיבל תהודה עצומה בארץ ובחו"ל, תורגם לשפות נוספות ויצר שיח מרתק על חירות, פמיניזם, יצירתיות ואומץ.